Slider

Tulák po snech

Vzít batoh, kameru a neohlížet se na čas. Tak cestuju nejraději. A vůbec poprvé, po letech strávených na cestě, vás můžu vzít s sebou. Máte-li chuť, přečtěte si nejnovější článek. Máte-li čas, podívej se na nejnovější video z cesty..

 

Nejnovější článek a vše o mých cestách

Právě tady najdeš informace o všech mých cestách včetně odkazů na všechny moje články a to i ty nejnovější. Veškerý obsah jsem přehledně uspořádal, a tak právě zde najdeš články, recenze, tipy, itineráře i videa v seznamech s přímými odkazy pro snazší orientaci v mých cestách po celém světě. Právě tady doporučuji začít virtuální cestu světem pohledem mých objektivů, myšlenek a slov. Pokud si přejete dostávat email s nejnovějším článkem pokaždé, když ho vložím na web, neváhejte mi napsat svůj email.

číst více..

Moje cesty

Cesty CZ

Dva sny


Právě tak jsem pojmenoval svoji první samostatnou cestu, ze které vznikla stejnojmenná kniha a stejnojmenný film. Psal se rok 2010 a já se už dávno před tím rozhodl, že po studiu na vysoké škole vyrazím, místo do práce, do světa. A tak jsem usedl do auta a začal se toulat Evropou přesně tak, jak jsem se kdysi o prázdninách na střední škole toulal s tátou. Moje cesta málem nečekaně skončila 3 měsíce po odjezdu na Gibraltaru, kde mě zavřeli do vězení. Ale nakonec mě zase pustili a já pokračoval v krasojízdě do Portugalska, kde jsem strávil dva krásné měsíce putováním po známých i neznámých koutech této krásné země.

Jaro bylo v plném proudu, když jsem se vrátil do Španělska a já dorazil do podhůří Pyrenejí. A právě tady jsem si natrhl vazy v koleni a místo abych se léčil ve Francii, vyrazil jsem po vlastní ose zpátky domů. S sebou jsem měl tehdy svoji první zrcadlovku, která uměla natáčet video, a tak jsem pár záběrů během cesty udělal. Z nich jsem pak vytvořil svůj první celovečerní film, který měl premiéru v listopadu 2011. Protože jsem ke své práci velmi kritický, rozhodl jsem se film nikdy neumístit na internet. I tak se ale můžete podívat na krátký sestřih, který vám napoví, jaká moje první cesta Evropou byla.

Pád do snu


Kvůli zranění ze své první cesty Evropou jsem musel na čas zůstat v České republice. Z toho času se nakonec staly 3 roky, které jsem strávil prací v pětihvězdičkovém hotelu v centru Prahy.

Na jaře 2014 jsem si řekl dost a vydal jsem se znovu na cesty. Tentokrát do Skandinávie. Původně jsem chtěl přibližně čtyři měsíce cestovat Norskem až na nejsevernější mys Evropy a čtyři měsíce Švédskem zpátky domů, ale Norsko je tak neuvěřitelně pestrou a zajímavou zemí, že mi cesta na Nordkapp zabrala šest měsíců a Švédsko jsem nakonec odbyl pouhým měsícem, protože jsem věděl, že nejsem připravený na tuhé severské zimy.

Právě z této cesty vznikl můj druhý celovečerní film a druhá knížka. S filmem jsem procestoval celou Českou republiku a dokonce se promítal i na cestovatelském festivalu Kolem světa. Šest let po mé severské cestě jsem se rozhodl vytvořit druhou verzi filmu a tu umístit na svůj YouTube kanál. Celý film k zhlédnutí najdeš na samém konci této stránky.

Napište mí

Setkáme se, poznáme se a vyrazíme na výlet.

facebook

youtube

vimeo

instagram

Tulák po snech


Copyright © 2021, TULÁK PO SNECH | www.tulakposnech.cz. All rights reserved.
webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek